Sommer skema

Mandag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

No-Gi Sparring

16:00-17:00

Submission Wrestling

17:00-18:30

BJJ

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:30

Kickboxning

Tirsdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

06:00-07:00

Morgen BJJ

08:00-09:00

BJJ Drills

09:00-10:00

BJJ Sparring

15:45-16:45

Basic BJJ

17:00-18:30

BJJ

Måtte 2
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

Intro BJJ

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:30

Øvede MMA

Onsdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

BJJ Sparring

16:00-17:00

Submission Wrestling

17:00-18:30

BJJ

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:30

MMA

Torsdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

08:00-09:00

BJJ Drills

09:00-10:00

BJJ Sparring

16:00-17:00

Basic BJJ

17:00-18:30

BJJ

Måtte 2
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

Intro BJJ

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

Kickboxning Pads

Fredag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

BJJ Sparring

16:00-17:00

Submission Wrestling Drills og Sparring

17:00-18:30

BJJ

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:30

MMA

Lørdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

10:00-12:00

Open sparring

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

11:00-12:00

MMA Sparring

Søndag

 

Normalt skema

Mandag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

SW Sparring

Shimon Mochizuki

16:00-17:00

Submission Wrestling

17:00-18:30

Øvede BJJ

18:30-19:30

Basic BJJ

Anders Rosendal

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

18:00-19:30

Kickboksning

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

Vægttræning

16:00-19:30

Vægttræning

Tirsdag

Måtte 2
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

BJJ Kids

Farshad Setarkesh
Louis Glismann
Saifdin Elkhatib

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

Intro BJJ

Michael Bang Pedersen

18:00-19:30

Øvede MMA

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

08:00-12:00

Vægttræning

16:00-19:30

Vægttræning

Onsdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

BJJ Sparring

Shimon Mochizuki

16:00-17:00

Submission Wrestling

17:00-18:30

Øvede BJJ

18:30-20:00

BJJ

Thomas Kyle Cometta

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

MMA Basic

18:00-19:00

Øvede MMA

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

Vægttræning

16:00-20:00

Vægttræning

Torsdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

08:00-09:00

BJJ Drill

Shimon Mochizuki

09:00-10:00

BJJ Sparring

Shimon Mochizuki

10:00-11:00

Open Mat

11:00-12:00

Open Mat

16:00-17:00

BJJ Basic

Chi On Frank Liu

17:00-18:00

Junior BJJ

Mads Albert Bergmann
Morten Gullaksen

18:00-19:30

BJJ

Frej Nielsen

Måtte 2
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

BJJ Kids

Farshad Setarkesh
Louis Glismann
Saifdin Elkhatib

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

Intro BJJ

Chi On Frank Liu

18:00-19:00

Kickboksning puder

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

08:00-12:00

Vægttræning

16:00-20:30

Vægttræning

Fredag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

BJJ Sparring

Shimon Mochizuki

10:00-11:00

Open Mat

11:00-12:00

Open Mat

16:00-17:00

SW Drills og Sparring

17:00-18:30

BJJ

Chi On Frank Liu

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

17:00-18:00

MMA

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

09:00-10:00

Vægttræning

16:00-18:30

Vægttræning

Lørdag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

10:00-12:00

BJJ Konkurrence Hold

Måtte 3
Tid Hold Instruktører

11:00-12:00

Sparring MMA

Vægtrum
Tid Hold Instruktører

10:00-12:00

Vægttræning

Søndag

Måtte 1
Tid Hold Instruktører

10:00-11:00

BJJ

Igor Magdelinic

  1. August 16, 2015

    Looking forward to being a part of this club. I am thinking is there any chance that there would be classes around 1930 – 2000 instead 18 – 1830 ?

    Thanks.

    Troels

    • August 20, 2015

      Hi Troels,

      At the moment we are not planing any new classes

      Best regards,
      Shimon

Write a comment:

You must be logged in to post a comment.